V zadnjih mesecih smo priča vse pogostejšim primerom onesnaženja okolja zaradi človeške malomarnosti, slabega vzdrževanja in neodgovornega ravnanja z naravnimi viri.
Male biološke čistilne naprave postajajo vse pogostejša oz. edina možna opcija za čiščenje gospodinjske odpadne vode izbira tam, kjer kanalizacijskega omrežja ni.
V določenih okoliščinah je vgradnja greznice namesto čistilne naprave možna. Gre predvsem za območja, kjer zakon to še dopušča.
Male biološke čistilne naprave s pomočjo naravnih procesov in mikroorganizmov učinkovito čistijo odpadne vode, preden te ponovno preidejo v okolje.
Vsako leto 22. marca obeležujemo svetovni dan voda, 22. aprila pa svetovni dan Zemlje.
Imate novo biološko čistilno napravo in ste v zadregi, s čim čistiti hišo, da ne bi ubili mikroorganizmov v njej?
V hišno biološko čistilno napravo sodi odpadna voda, ki vsebuje predvsem organske snovi, saj biološke čistilne naprave delujejo na osnovi mikroorganizmov, ki razgrajujejo organske snovi v odpadni vodi.
Ko se odločamo za nakup različnih naprav, še posebno, če opravljamo nakup določene naprave prvič, se nam porodijo številna vprašanja. In prav nič drugače ni, ko se odločamo za nakup rezervoarja za deževnico.
Kako sva izbirala in izbrala čistilno napravo in kako se nama obrestuje “rudarjenje” vode z neba
Tudi midva sva se znašla v situaciji, ko sva morala za svojo novo hiško na deželi izbrati in kupiti čistilno napravo. Odločila sva se, da pitne vode ne bova uporabljala za spiranje WC-jev. Zato sva projektantu naročila, da predvidi predpripravo za morebitno poznejšo uporabo deževnice v in izven hiše.